MacMaster SERVISS & REMONTS

MacMaster servisa centrs: Stabu iela 45, Rīga / serviss@macmaster.lv / +371 25675075


Informācija par Macbook Pro Retina šķidro kristālu displeju (LCD) nomaiņu

 

 

Macbook Pro Retina LCD displeju nomaiņa ir viens no Mac remontdarbiem, kuru daudzi Mac lietotāji negribētu veikt. Šāda nomaiņa var būt nepieciešama saplaisājuša displeja dēļ, kas parasti rodas nejaušas nomešanas rezultātā. Ekrāna labošana ir dārga un labošanas izmaksas var svārstīties no €400 līdz €1000 atkarībā no displeja kvalitātes, tehniķa iemaņām, kurš veic ekrāna nomaiņu, kā arī no tā, vai Jūs iegādājaties displeju nomaiņai no neatkarīgiem servisiem vai caur Apple autorizētiem servisa sniedzējiem un vai Jūsu displejs ir OEM detaļa vai oriģinālā Apple detaļa.

 

Šajā rakstā mēs Jums parādīsim dažādus pieejamus LCD nomaiņas veidus un kā izlemt, kuru veidu izvēlēties, ja Jūsu Macbook Pro Retina LCD ir bojāts. Ļaujiet mums vispirms izprast Macbook Pro Retina LCD komplekta konstrukciju. Šie LCD montāžas veidi tiek izmantoti MacBook Pro Retina 13" un 15" displejiem laikposmā no 2012. līdz 2016. gadam, kā arī Macbook 12" ar Retina displeju.

 

Tirgū ir pieejami 3 LCD displeju nomaiņas veidi – 1. OEM LCD nomaiņa, 2. OEM LCD komplekta nomaiņa, un 3.oriģinālā LCD komplekta nomaiņa. Zemāk attēla ir atspoguļota Macbook Pro Retina LCD displeja konstrukcija. Macbook Pro LCD montāža patiesībā sastāv no 3 atsevišķiem komponentiem – Macbook Pro augšējais alumīnija korpuss, apgaismojums un LCD panelis. Skatiet attēlu zemāk.

1. OEM LCD nomaiņa

 

Situācijā, kad LCD displejs ir saplaisājis, ir iespējams veikt OEM LCD displeja nomaiņu. Pie šāda veida remonta tiek nomainīts tikai ārējais LCD panelis. Saplaisājušais LCD panelis tiek karsēts un atbrīvots no stipras LCD līmlentes, kas stiprina LCD paneli pie alumīnija korpusa. Nomaiņas LCD tiek pielīmēts un iemontēts atpakaļ. Neatkarīgi no tā, ko Jūsu remonta veikals saka, šāda veida remontiem vienmēr tiek izmantoti trešo pušu ražoti OEM LCD ekrāni. Dažas no šīm trešajām pusēm var būt kompānijas, kas ražo Apple vajadzībām, bet tās tiek uzskatītas kā neoriģinālās daļas, lai gan izšķirtspēja ir tā pati, kas oriģinālam, un krāsas reprodukcija ir diezgan līdzīga. Šāda veida remonta veikšanai ir nepieciešams tehniķis ar labām sīkās motorikas iemaņām, jo jebkura apgaismojuma caurduršana ar saplaisājušā stikla gabaliem var izraisīt nepilnības pabeigtajā nomaiņā.  Kad LCD ekrāns ir ieslēgts, jebkura apgaismojuma punkcija parādīsies kā balta gaisma.

Priekšrocības:

 • Lētākais labošanas veids
 • Tā pati izšķirtspēja, kas ir oriģinālajam Apple Retina displejam

Trūkumi:

 • Kad apgaismojums nav labi pielāgots, var būt redzama neliela gaismas noplūde displeja stūros
 • Krāsu gamma nav tik plaša, kā oriģinālajam LCD
 • Var būt spilgtuma atšķirības no oriģināla
 • Nav piemērots stipri saplaisājušiem displejiem

 

2. OEM LCD komplekta nomaiņa

 

Šī veida LCD montāžas nomaiņai tiek izmantots OEM LCD panelis, kas ir jau iepriekš piestiprināts pie alumīnija korpusa. Korpusi parasti tiek iegūti no Mac ar bojātiem LCD paneļiem. LCD paneļi tiek noņemti no vecajiem   Macbook Pro Retina LCD komplektiem un tiek aizvietoti ar jauniem OEM LCD displejiem.

 

Tas ir piemērots klientiem, kas vēlas iegūt jaunu alumīnija korpusu, jo Mac ir stipri sabuktēts un nobružāts, vai arī kuru Mac ir ļoti stipri saplaisājis vai sašķelts displejs. Cenas ir augstākas, nekā OEM iekšēja LCD displeja nomaiņa, un tās ir atkarīgas no tā, kur serviss ņem rezerves daļas. Šādām daļām varētu būt arī tās pašas problēmas, kas pie iekšēja LCD displeja nomaiņas, tas ir krāsas un spilgtuma atšķirība, kā arī gaismas noplūdes problēmas. Esam novērojuši, ka dažiem no šiem displejiem ir gaismas noplūde no Facetime kameras, kā rezultātā rodas violetas nokrāsas attēlos vai video, kas ir uzņemti ar Facetime kamerām. Atsevišķi negodīgi servisi norāda šādu nomainītu LCD komplektu kā oriģinālo Apple komplektu, lai gūtu lielākus ienākumus.

 

Priekšrocības:

 • Alumīnija korpuss labā stāvoklī
 • Tā pati izšķirtspēja, kas oriģinālajam Apple Retina displejam

Trūkumi:

 • Kad apgaismojums nav labi pielāgots, var būt redzama neliela gaismas noplūde displeja stūros
 • Krāsu gamma nav tik plaša kā oriģinālajam LCD
 • Var būt spilgtuma atšķirības no oriģināla
 •  Gaismas noplūde no Facetime kamerām, kas izraisa violetas nokrāsas video un attēlos
 • Atsevišķi negodīgi servisi norāda šādu nomainītu LCD komplektu kā oriģinālo Apple komplektu

 

3. Oriģinālā Apple LCD komplekta nomaiņa

 

Šis ir labākais nomaiņas veids. Oriģinālie Apple LCD displeju komplekti nomaiņai ir jauni, neskarti un ar tieši tādu Retina LCD displeju krāsu gammu, spilgtumu un izšķirtspēju, kas ir Macbook Pro Retina, kurus pārdod Apple veikalos. Šie komplekti ir no Apple rūpnīcām, un tiem ir aizsargājošās plēves LCD komplekta priekšpusē un aizmugurē.

 

Oriģinālais Macbook Pro Retina LCD displejs

 

Ievērojiet, ka šādiem komplektiem ir sērijas numuri, svītrkodi, kvalitātes kontroles uzlīmes (Gamma PASS) un aizsargājošie plastmasas pārsegi LCD kabelim. Tiem ir arī jauni gumijas spilventiņi, kas piestiprinās LCD displeja iekšējām eņģēm.

 

Ir arī atsevišķi Macbook Pro Retina LCD displeju komplekti, kam nav šādu uzlīmju. LCD displeju komplekti, kuriem nav tādu uzlīmju, arī var būt oriģinālas Apple rezerves daļas, izņemot to, ka tie tiek iegūti no dažādiem avotiem, kurus mēs nevaram atklāt.

 

Priekšrocības:

 • Oriģinālā izšķirtspēja, krāsu gamma un spilgtums
 • Jūsu ielocītais alumīnija korpuss tiek nomainīts pret jaunu
 • Izcila gumijas apdare
 • Parasti nav novērojamas violeto nokrāsu problēmas

Trūkumi:

 • Dārgi

Tātad, kā mēs varam noteikt, vai LCD panelis, ko nomainījis Mac servisa meistars, ir oriģināls vai nav? Ir trīs veidi, kā iespējams noteikt, vai LCD komplekts, ko Jums piedāvā serviss, ir oriģināls.  Cena, sērijas numura uzlīmju un plastmasas uzmavu LCD un Wi-Fi kabeļiem esamība, spilgtuma regulēšana un automātiskie spilgtuma sensori.

1. Cena.

Cena nav visprecīzākais rādītājs, bet zema cena pilnīgi noteikti nozīmē, ka LCD nomaiņa ir atjaunota rezerves daļa pat, ja tiek nomainīts viss alumīnija korpuss. Oriģinālo Macbook Pro Retina 13 collu LCD komplekti parasti maksā  €660 – €750. Oriģinālie Macbook Pro Retina 15 collu LCD komplekti parasti ir cenā no  €750 – €850.

 

Servisi, kas veic nomaiņu par €750 13 collu displejiem un par €850 15 collu displejiem, var būt krāpnieciski, bet jebkurš serviss, kas piedāvā oriģinālu, jaunu Apple Macbook Pro 13 collu LCD displeja komplektu par cenu, zemāku par €660, iespējams, nomaina bojāto displeju ar atjaunotu OEM LCD displeja komplektu. Korpuss, iespējams, nav jauns, bet izskatās kā jauns un iekšējais LCD displejs pats par sevi ir OEM detaļa. Tas nozīmē, ka Apple autorizētie pakalpojumu sniedzēji veic nomaiņu aptuveni €1000 apmērā, tādēļ jebkurš veikals, kas piedāvā zemāku cenu, jau būtu labs darījums sava ziņā.

2. LCD displeja uzlīmju, svītrkodu un aizsargājošo plastmasas uzmavu esamība uz LCD displeja vadu savienotāja un Wi-Fi antenas savienotājiem.

Oriģinālie Apple Retina LCD displeju komplekti var arī nebūt marķēti ar šādām uzlīmēm un plastmasas uzmavām, bet, kuriem to nav, jo īpaši, kad visas minētās daļas ir, visticamāk, ir oriģināli.

3. Spilgtuma regulēšana un automātiskie spilgtuma sensori.

OEM LCD displeju spilgtums mēdz būt lielāks, nekā oriģinālajiem displejiem pat pie zemākā spilgtuma iestatījuma. Spilgtuma pielāgošana oriģinālajiem displejiem ir ļoti neliela, bet OEM LCD displejiem spilgtums mainās no ļoti gaiša līdz pilnībā tumšam, kad spilgtums ir iestatīts uz zemāko. OEM LCD displeji var arī nepielāgot displeja spilgtumu ātri pat, kad automātiskā spilgtuma iestatījumi ir iestatīti: System Preferences>Displays>Automatically adjust brightness. Viens veids, kā pārbaudīt, vai ekrāns ir oriģināls, ir pārklāt Facetime kameru pilnībā ar roku. Oriģinālā Apple displeja spilgtums strauji samazināsies, jo sensors, kas atrodas blakus Facetime kamerai, ir pārklāts.